• 2017 он
  • 2014 он
  • 2013 он
  • 2012 он
  • 2011 он
  • 2010 он
  • 2009 он

“Эрдэнэт үйлдвэр” ХХК-ийн 2017 оны хөдөлмөрийн аваргууд

1. Даваадоржийн ЭРДЭНЭТҮЛХҮҮР, Ил уурхайн Маркшейдерийн албаны тэргүүлэх маркшейдер
2. Өлзийбатын БАЯРСАЙХАН, Ил уурхайн Өрөмдлөг тэсэлгээний хэсгийн тэсэлгээчин
3. Хүүхэнхүүгийн АМАРТӨР, Ил уурхайн Уулын тоног төхөөрөмжийн төвлөрсөн засварын хэсгийн
                                                         тоног төхөөрөмжийн механикч
4. Баасангийн ГАНХУЯГ, Ил уурхайн Үйлдвэр техникийн албаны Ээлжийн дарга-уурхайн диспетчер
5. Дагвын БОЛОР-ЭРДЭНЭ, Автотээврийн байгууллагын Уулын технологийн тээврийн ээлжийн дарга
6. Халтарын БОЛДБААТАР, Автотээврийн байгууллагын механикийн албаны тоног төхөөрөмжийн засварын механикч
7. Пэрэнлэйн НАРМАНДАХ, Автотээврийн байгууллагын Зорчигч тээврийн хэсгийн автобусны жолооч
8. Эрдэнэбатын ЛХАГВАЖАВ, Автотээврийн байгууллагын Цахилгаан тоног төхөөрөмжийн цахилгааны засварчин
9. Дамдинсүрэнгийн ТОГТОХБАЯР, Баяжуулах үйлдвэрийн Нунтаглан баяжуулах хэсгийн хяналтын операторч
10. Рагчаагийн ГАНТУЛГА, Баяжуулах үйлдвэрийн Хаягдлын аж ахуйн хэсгийн орлогч дарга 
11. Оюунбатын  УУГАНБАЯР, Баяжуулах үйлдвэрийн Бутлан тээвэрлэх хэсгийн ээлжийн мастер
12. Дашнямын ГАНБААТАР, Баяжуулах үйлдвэрийн Засварын хэсгийн цахилгаан ба хийн гагнуурчин
13. Элдэвийн БАЯННҮРЗЭД, Баяжуулах үйлдвэрийн Өргөн тээвэрлэх машин, механизмын хэсгийн
                                                        өргөн тээвэрлэх машин, механизмын засвар үйлчилгээний засварчин
14. Хөхөөгийн ГЭРЭЛТУЯА, Засвар механикийн заводын Металл хийцийн хэсгийн гүүрэн кранчин 
15. Наранхүүгийн  АЛТАНЧИМЭГ, Засвар механикийн заводын Хэвний хэсгийн хольц бэлтгэгч
16. Лхагважавын  ЭРДЭНЭБИЛЭГ, Засвар механикийн заводын Засвар угсралтын хэсгийн
                                                                     тоног төхөөрөмжийн засварчин
17. Пүрэвдоржийн ДАВААБАЯР, Геологи маркшейдерийн хэлтсийн Маркшейдерийн товчооны Тэргүүлэх маркшейдер
18. Галдангийн ЯДАМСҮРЭН, Тээвэр, ложистикийн албаны замчин
19. Бямбадоржийн БАЯСГАЛАН, Тээвэр ложистикийн албаны 5 дугаар төв агуулахын нярав
20. Машийн БОЛОРМАА, ДЦС-ын ДШС-ний хэсгийн ашиглалт-засварын мастер
21. Осордэлэгийн ЭНХБАТ, Эрчим хүчний цехийн Тэргүүлэх эрчим зүйч
22. Бямбажавын ХАШ, Цахилгаан цехийн агуулахын эрхлэгч
23. Эрхэмбаярын ЭНХТҮВШИН, Холбоо, мэдээлэл, техник автоматжуулалтын цехийн Галын автоматжуулалтын хэсгийн                                                               тохируулгын  инженер
24. Түгдоржийн БҮРЭНТОГТОХ, Геологи хайгуулын ангийн ХАБЭА-н инженер
25. Үдэрпилийн БАТЧУЛУУН, Засвар монтажийн цехийн Засварын хэсгийн ахлах мастер
26. Жадамбаагийн ТҮМЭНЦОГТ, Лаборатори судалгааны төвийн Судалгааны хэсгийн бутлуурчин
27. Даваадоржийн  МӨНХБАТ, Чанар хяналтын хэлтсийн Техник хяналтын албаны чанар шалгагч
28. Дашцэрэнгийн БОЛОРМАА, Төслийн менежментийн хэлтсийн Цахилгааны товчооны тэргүүлэх инженер,
                                                             зохион бүтээгч
29. Тойвгоогийн ГАНТӨМӨР, Эрдэнэт сувиллын цогцолборын цахилгаан механикч
30. Оюунболдын АРИУНБОЛД, Сэлэнгэ амралтын баазын ачигч, мужаан
31. Пунцаг-Ёндонгийн САРАНГЭРЭЛ, Нийтийн хоолны хэсгийн ахлах тогооч
32. Эрхэмбаярын ТОГТОХДАВАА, Үйлчилгээ, аж ахуйн албаны Техникийн хэсгийн мужаан
33. Хавдалын ХУАТ, “Катюша” орос цэцэрлэгийн багш
34. Лхагваагийн НАРАНЦЭЦЭГ, Технологийн сургуулийн СШУТ-ийн эрхлэгч, орлогч захирлын үүрэг гүйцэтгэгч

“Эрдэнэт үйлдвэр” ХХК-ийн 2014 оны хөдөлмөрийн аваргууд

1. Дашбалжирын УЛАММАНДАХ (ХИУ)
2. Базайн ВИКТОР (ХИУ)
3. Лодонгийн БАТСАЙХАН (ХИУ)
4. Буянхишигийн БАРСҮРЭН (БФ)
5. Хонгорын ГАНБААТАР (БФ)
6. Шагдарсүрэнгийн НАРМАНДАХ (БФ)
7. Ганбатын БАТ-ЭРДЭНЭ (БФ)
8. Лхагвасүэнгийн ХОНГОРЗУЛ (БФ)
9. Оюунхүүгийн ГАНТУЛГА (АТБ)
10. Санжаагийн БАЯРХҮҮ (АТБ)
11. Дэмбэрэлнямбуугийн НЭРГҮЙ (АТБ)
12. Санжмятавын ОТГОНБАЯР (АТБ)
13. Даваажавын БААСАНЖАВ (ЗМЗ)
14. Барнасангийн ЧУЛУУНБАТ (ЗМЗ)
15. Дагравдангийн ГАНБААТАР (ЗМЗ)
16. Комашко Владимир Васильевич (ЗМЗ)
17. Далхаагийн НАЦАГДОРЖ (ХМТАЦ)
18. Лхамсүрэнгийн МӨНХБАТ (ЗУЦ)
19. Баатаржавын БОЛДБАЯР (Цах.цех)
20. Үнэн-Эгүүлэгчийн НЯМАА (ДЦС)
21. Чойсүрэнгийн ЭРДЭНЭЖАРГАЛ (ЭХЦ)
22. Таавайн БАТБАЯР (ГХА)
23. Сосорбарамын ОДМАА (ЧХХ)
24. Ванчингийн ЭРДЭНЭБАТ (ТЗЦ)
25. Дашийн ЭНХБААТАР (МТХБ)
26. Базардоржийн ОДНАСАН (ИЗТТ)
27. Шээрэвийн СҮХЭЭ (ТС)
28. Юрагийн НАРАНЧИМЭГ (ЭСА)
29. Сандуйжавын БАТСУУРЬ (“Сэлэнгэ” амралтын бааз)
30. Төмөрбаатарын Байгалмаа (УСО)
31. Шаравын СОНЯ (Нийтийн хоолны хэсэг)
32. Баатарын ОЮУНЦЭЦЭГ (Тамгын хэлтэс)
33. Олонбаярын Сэргэлэнбаатар (Судалгааны төв)

“Эрдэнэт үйлдвэр” ХХК-ийн 2013 оны хөдөлмөрийн аваргууд

1. Донъёдын СУНДУЙ (Хүдрийн ил уурхай)
2. Цэдэн-Ишийн БЯМБАДОРЖ (Хүдрийн ил уурхай)
3. Санждоржийн ДАВАА-ОЧИР (Хүдрийн ил уурхай)
4. Цэрэнбатын УРАНЗАЯА (Баяжуулах фабрик)
5. Алтангэрэлийн БЯМБАЖАВ (Баяжуулах фабрик)
6. Дагвын ЦЭВЭЭНЖАВ (Баяжуулах фабрик)
7. Наранцэцэгийн ДЭЛГЭРДАЛАЙ (Баяжуулах фабрик)
8. Чимэдийн ДАВААСАМБУУ (Баяжуулах фабрик)
9. Дашцэвэгийн ЦЭВЭГДОРЖ (Авто тээврийн байгууллага)
10. Гявын БАТБААТАР (Авто тээврийн байгууллага)
11. КИМ ВЯЧЕСЛАВ ЕВГЕНЬЕВИЧ (Авто тээврийн байгууллага)
12. Тогоочийн БАТСҮРЭН (Авто тээврийн байгууллага)
13. Бээжингийн ДАМДИНСҮРЭН (Засвар механикийн завод)
14. Цэгмэдийн ДЭМБЭРЭЛ (Засвар механикийн завод)
15. Дамдинсүрэнгийн ГАЛБЯМБА (Засвар механикийн завод)
16. Дамдины БАЯРСАЙХАН (Засвар механикийн завод)
17. Чоёнгийн ӨЛЗИЙБАЯР (Ерөнхий механикийн хэлтэс)
18. Баасангийн ОЮУНБАТ (Дотоод аудитын хэлтэс)
19. Бямбадоржийн БАТ (Дулааны цахилгаан станц)
20. Шаравдоржийн ЦЭЦЭГМАА (Холбоо мэдээллийн технологи ба автоматжуулалтын цех)
21. Хэцүүсүрэнгийн ДЭЛГЭРМӨНХ (Эрчим хүчний цех)
22. Даваажанцангийн ДЭЛГЭРДАЛАЙ (Засвар угсралтын цех)
23. Хандаагийн ЧУЛУУН (Ганбөмбөлгийн цех)
24. Нямын ЛХАГВА (Чанар хяналтын хэлтэс)
25. Хоролгаравын АМАРЗАЯА (Геологи хайгуулын анги)
26. Гонгорын ЖАМЪЯНСҮРЭН (Төмөр замын цех)
27. Баатарын ГАНЗОРИГ (Материал техник хангамжийн бааз)
28. Бямбын ОЮУН (Технологийн сургууль)
29. Пүрэвийн НАРАНЦЭЦЭГ (Цахилгаан цех)
30. Дэмбэрэлийн ЦЭЕН (Шинжилгээний төв лаборатори)
31. Дашзэвэгийн БАТ-ЭРДЭНЭ (Эмнэлэг сувиллын алба)
32. Авирмэдийн ГАНХУЯГ (Спорт ордон)
33. Даваасүрэнгийн БАТТУЛГА (“Уурхайчин” соёлын ордон)

“Эрдэнэт үйлдвэр” ХХК-ийн 2012 оны Хөдөлмөрийн аваргууд

1.    Чимэдбалжирын БАЯРЖАРГАЛ (Хүдрийн ил уурхай)
2.    Равдандоржийн БЯМБАЦОГТ (Хүдрийн ил уурхай)
3.    Шурагийн МЯГМАРДАШ (Хүдрийн ил уурхай)
4.    Шоовдорын БАЯНЖАРГАЛ (Баяжуулах фабрик)
5.    Содномдаржаагийн БАТАА (Баяжуулах фабрик)  
6.    Козорез Андрей Владимирович (Баяжуулах фабрик)
7.    Ганхуягийн ТҮВШИН (Баяжуулах фабрик)
8.    Ядамжавын ДАШДОРЖ (Баяжуулах фабрик)  
9.    Даншийцоодолын НАЦАГДОРЖ (Автотээврийн байгууллага)
10.    Авьяагийн БААСАНЖАВ (Автотээврийн байгууллага)
11.    Ваанчигийн ДОВЧИНБААТАР (Автотээврийн байгууллага)
12.    Бүдрагчаагийн ГАРАМ-ОЧИР (Автотээврийн байгууллага )
13.    Гүрхүүгийн РАНШИН (Засвар механикийн завод)
14.    Жандалын ТОВУУЧИЙ (Засвар механикийн завод)
15.    Жамганы БАТБОЛД (Засвар механикийн завод)
16.    Сэржгочоогийн МӨНХБАЯР (Засвар механикийн завод)
17.    Намсрайжавын НАРАНТУЯА (Худалдааны хэлтэс)
18.    Гомпилын ОТГОНБАЯР (Дулааны цахилгаан станц)
19.    Шагжийн ҮҮРХАЯАРАХ (Төмөр замын цех)
20.    Санжийн ЦЭРЭНЛХАМ (Чанар хяналтын хэлтэс)
21.    Балжиннямын ОЮУНХАНД (Цахилгаан цех)  
22.    Нацагийн ЮМЧИН (Холбоо, мэдээллийн технологи ба автоматжуулалтын цех)
23.    Баасангийн ДАВААНЯМ (Засвар угсралтын цех)
24.    Бавуугийн ТОДГЭРЭЛ (Засвар угсралтын цех)
25.    Жамсранжавын ДОРЖСҮРЭН (Эрчим хүчний цех)
26.    Баяраагийн  ЭРДЭНЭСАЙХАН (Геологи хайгуулын анги)
27.    Балдуузын  ПАЛАМДОРЖ (Материал техник хангамжийн бааз)
28.    Сэндэнгийн ДУЛМАА (Технологийн сургууль)
29.    Алтангэрэлийн ХАТАНТУУЛ (Инженерийн зураг төслийн хэлтэс)
30.    Мядагийн МААМ (Спорт ордон)
31.    Норовын БУЛГАНЦЭЦЭГ(Захиргаа аж ахуйн цех)
32.    Доржданын НАРАНЦЭЦЭГ (Сэлэнгэ амралт)
33.    Хундагын ЦЭДЭН (Эмнэлэг сувиллын алба)

"Эрдэнэт vйлдвэр" ХХК-ийн 2011 оны Хөдөлмөрийн аваргууд

1. Мөнхнасангийн ЭНХТОГТОХ (Хүдрийн ил уурхай)
2. Цогсүрэнгийн  БАЗАРГҮР (Хүдрийн ил уурхай)
3. ФОМЕНКО  Александр  Павлович (Хүдрийн ил уурхай)
4. Ганбаатарын БАЯРСАЙХАН (Автотээврийн байгууллага)
5. Базаррагчаагийн САЙНЦОГТ (Автотээврийн байгууллага) 
6. Машлайн  СЭР-ОРГОН (Автотээврийн байгууллага)
7. Лувсангийн  ГАВАА (Автотээврийн байгууллага)
8. Цэдэнгийн ЖАРГАЛСАЙХАН  (Баяжуулах фабрик) 
9. ЗУБАРЕВ Валерий Алексеевич (Баяжуулах фабрик)
10. Лхамсүрэнгийн ЖАРГАЛСАЙХАН  (Баяжуулах фабрик)
11. Самбуугийн БЯМБАЖАВ (Баяжуулах фабрик)
12. Мятавын УРАН (Баяжуулах фабрик)
13. Балданжанцангийн НЯМ-ОСОР (Засвар механикийн завод)
14. Дашнямын ЖАРГАЛСАЙХАН (Засвар механикийн завод)
15. Түндэвийн ГАНБАТ (Засвар механикийн завод)
16. Цэндийн ЭРДЭНЭЧИМЭГ (“Сэлэнгэ” амралтын бааз)
17. Мягмарын ЧУЛУУНСҮРЭН (Чанар хяналтын хэлтэс)
18. Баасангийн ГЭРЭЛТ-ОД (Материал техник хангамжийн бааз)
19. Батчулууны  ГЭРЭЛМАА (Шинжилгээний төв лаборатори)
20. Зоригтын  ХҮРЭЛЧУЛУУН (Геологи хайгуулын анги)
21. Амгалангийн БАТСАЙХАН (Эдийн засгийн хэлтэс) 
22. Булгаагийн БАТЖАРГАЛ (Технологийн сургууль)
23. Лундаагийн ТӨРТОГТОХ (Нийтийн хоолны хэсэг)
24. Диваагийн  МӨНХБАТ (Төмөр замын цех)
25. Баатарын ЦЭРЭНДОНДОВ (“Уурхайчин” соёлын ордон)
26. Бадамгаравын ДАРХАН (Засвар угсралтын цех)
27. Батсүхийн ДАВААДУЛАМ  (Захиргаа аж ахуйн цех)
28. Доржсүрэнгийн ЭРДЭНЭБАТ (Эрчим хүчний цех)
29. Банзрагчийн ОЮУНСҮРЭН (Спорт ордон)
30. Чулуунбаатарын  ДЭЛГЭРМАА (Дулааны станц)
31. Батсүхийн ОДОНЧИМЭГ (Эмнэлэг сувиллын алба)
32. Ваанчигийн ХАНДСҮРЭН (Технологийн автоматжуулалт ба тооцоолон бодох техникийн цех)
33. Балдангийн ГАНЗОРИГ (Цахилгаан цех)

"Эрдэнэт vйлдвэр" ХХК-ийн 2010 оны Хөдөлмөрийн аваргууд

1. Рэнчинхоролын ЯДМАА (Баяжуулах фабрик)
2. Чулууны ЭНХ-АМГАЛАН (Баяжуулах фабрик)
3. Баяндvvрэнгийн ЦОГБАТ (Баяжуулах фабрик)
4. Банзрагчийн ЖАРГАЛ (Баяжуулах фабрик)
5. ВИСЛОГУЗОВ.Н.М (Баяжуулах фабрик)
6. Цэрэндашийн БАЯНЦОГТ (Баяжуулах фабрик)
7. Бадарчийн ГАЛБАДРАХ (Засвар механикийн завод)
8. Дэжиддуламын БАТЖАРГАЛ (Засвар механикийн завод)
9. Нэргvйн ОТГОНБАЯР (Засвар механикийн завод)
10. Элдэвийн ЦЭМБЭЛЖАВ (Хvдрийн ил уурхай)
11. Ганхуягийн ЭРДЭНЭБААТАР (Хvдрийн ил уурхай)
12. Пvрэвсvрэнгийн ДАМДИНСУНДУЙ (Хvдрийн ил уурхай)
13. Нямрагчаагийн ЧУЛУУНБААТАР (Цахилгаан цех)
14. Доржготовын ЭРДЭНЭМӨНХ (Материал техникийн хангамжийн бааз)
15. Тvвшинбатын ӨЛЗИЙТӨГС (Төмөр замын цех)
16. Довдондоржийн ЦОГТБАЯР (Геологи хайгуулын анги)
17. Доржийн ЦЭВЭГЖАВ (Чанар хяналтын хэлтэс)
18. Дамдинсvрэнгийн АРИУНЖАРГАЛ (Ган бөмбөлгийн цех)
19. Сэрээтэрлхамын ЭНХБАЯР (Авто тээврийн байгууллага)
20. Гомбожавын БААСАНСYРЭН (Авто тээврийн байгууллага)
21. Цэрэндоржийн ЭРДЭНЭБАТ (Авто тээврийн байгууллага)
22. Батмөнхийн РЭГЖЭЭБУУ (Авто тээврийн байгууллага)
23. Долгорын ХИШИГДОРЖ (Авто тээврийн байгууллага)
24. Шагдарсvрэнгийн ЭНХЦОГТ (Эрчим хvчний цех)
25. Лхагваагийн ДАВААДОРЖ (Эрчим хvчний цех)
26. Цогбадрахын БАЯРЖАРГАЛ (Технологийн сургууль)
27. Амартөрийн ДОЛГОРСYРЭН (Шинжилгээний төв лаборатори)
28. Санжаажамцын АЛТАНТУЯА (Спорт ордон)
29. Ишгэний ХYРЭЛЧУЛУУН (Технологийн автоматжуулалт ба тооцоолон бодох техникийн цех)
30. Зундуйжамцын ТYМЭН-ӨЛЗИЙ (Засвар угсралтын цех)
31. Буякагийн БАЛЖИННЯМ (Дулааны станц)
32. Авлайн УАЗИРА (“Уурхайчин” соёлын ордон)
33. Ишдоржийн ДУЛМАА (Эмнэлэг сувиллын алба)

"Эрдэнэт vйлдвэр" ХХК-ийн 2009 оны Хөдөлмөрийн аваргууд

1.    Т.Жуков                      Хvдрийн ил уурхайн өрмийн машинч
2.    Ч.Ганбат                    ХИУ-н тоног төхөөрөмжийн засварчин
3.    П.Пvрэвдорж            ХИУ-н экскаваторын машинч
4.    Н.Бат-Өлзий             Баяжуулах фабрикийн хөвvvлэн баяжуулагч
5.    Ц.Цабатшир              БФ-ын цахилгаан тоног төхөөрөмжийн засварчин
6.    Б.Мөнхгэрэл              БФ-ын тоног төхөөрөмжийн засварчин
7.    Ряшкин В.Н.              БФ-ын ахлах механик
8.    Ж.Чулуунбаатар       БФ-ын бутлуурчин
9.    Б.Мягмарсvрэн         Засвар механикийн заводын хэвчин
10.  Т.Баярсайхан           ЗМЗ-ын фрезерчин
11.  Т.Баавгай                  Авто тээврийн байгууллагын БелАЗ автомашины жолооч
12.  Т.Нямдаваа              АТБ-ын токарьчин
13.  Л.Батбилэг                АТБ-ын засварчин
14.  О.Гансvх                    АТБ-ын БелАЗ-ын жолооч
15.  Ч.Дариймаа              Технологийн сургуулийн дэд профессор
16.  Ж.Цэцэгмаа              Төмөр замын цехийн ачаа вагон хvлээлцэгч-пvvлэгч
17.  Ц.Ганхуяг                   Эрчим хvчний цехийн засварчин
18.  Б.Оюунчимэг             Технологийн автоматик ба тооцоолон бодох техникийн цехийн лаборант
19.  С.Эрдэнэтогтох        Засвар угсралтын цехийн цахилгаан ба хийн гагнуурчин
20.  Т.Наранцэцэг           Чанар хяналтын хэлтсийн химийн шинжилгээний лаборант
21.  С.Алтаншагай           Геологи хайгуулын ангийн өрмийн машины жолооч
22.  М.Гомбодорж           Дулааны станцын засварчин
23.  Б.Баттулга                 Инженерийн зураг төслийн хэлтсийн зохион бvтээгч инженер
24.  П.Оюунбилэг            Материал техник хангамжийн баазын цахилгаан ачигчийн жолооч
25.  Р.Базар                     Цахилгаан цехийн цахилгаанчин
26.  Ц.Цэцгээ                    Эмнэлэг сувиллын албаны их эмч
27.  Ё.Баасанбат            “Уурхайчин” соёлын ордны сантехникийн засварчин
28.  Т.Ганбат                    Улаанбаатар дахь төлөөлөгчийн газрын жолооч
29.  Ш.Тvмэннаст            Захиргаа аж ахуйн хэсгийн vйлчлэгч
30.  М.Пvрэвсvрэн          Спорт цогцолборын арга зvйч
31.  Ж.Эрдэнэчимэг       Нийтийн хоолны хэсгийн нярав
32.  Х.Энхтайван             Амралтын баазын зөөгч
33.  Б.Ууганцэцэг            Оёдлын цехийн оёдолчин