МОНГОЛ УЛСЫН АЖ YЙЛДВЭРИЙН ГАВЬЯАТ АЖИЛТАН:
     Хандсvрэнгийн Рагчаа Баяжуулах фабрикийн тээрмийн машинч 1998 он
     Авидханы Стамбул Авто тээврийн байгууллагын БелАЗ-ын жолооч 2001 он
     Цэрэнгийн Ерэнпил Баяжуулах фабрикийн баяжуулагч 2002 он
     Загдын Шарав Авто тээврийн байгууллагын хэсгийн дарга 2003 он
     Хаваны Байгобыл Баяжуулах фабрикийн хэсгийн дарга 2003 он
     Очирын Зоригт Засвар механикийн заводын токарь-карусельчин 2006 он
     Зоригтын Ганбаатар Ерөнхий захирлын vйлдвэрлэл эрхэлсэн орлогч 2008 он
     Гончигсvрэнгийн Пvрэв Засвар механикийн заводын ган хайлагч 2008 он
     Цогзолын Дагвадорж Баяжуулах фабрикийн краны машинч 2008 он
     Сvрэнгийн Давааням Хөдөлмөр хамгаалал байгаль орчны хэлтсийн дарга 2009 он
     Баатарын Мянганбаяр Оёдлын цехийн ахмад ажилтан 2011 он
     Равдандоржийн Жанчивдорж Автотээврийн байгууллагын хэсгийн дарга 2013 он
     Лхайземын Батаа Технологийн сургуулийн мэргэжлийн сургалт хариуцсан орлогч 2013 он
     Чүлтэмийн Нямдалай Эрчим хүчний цехийн засварчин 2013 он
     Рэнцэнгийн Дэлгэр Баяжуулах фабрикийн даргын зөвлөх, өртгөтгөлийн төслийн удирдагч 2015 он
     Раднаагийн Баяр Баяжуулах фабрикийн Нунтаглан баяжуулах хэсгийн хөвүүлэн баяжуулагч 2015 он
     Доржийн Даваасамбуу Ерөнхий захирлын үйлдвэрлэл эрхэлсэн орлогч 2015 он
     Догсомын Тогооч Ерөнхий захиргааны ахмад ажилтан 2016 он
     Доржготовын Цагаан-Эрдэнэ ХАБЭАБОХХ-ийн дарга 2017 он
 
      МОНГОЛ УЛСЫН ГАВЬЯАТ УУРХАЙЧИН:
     Төмөр-Очирын Батсайхан      Хvдрийн ил уурхайн экскаваторын машинч 2006 он
     Тойвгоогийн Очирхуяг         Хvдрийн ил уурхайн экскаваторын машинч 2008 он
     Надмидын Бямбадорж Хvдрийн ил уурхайн дарга 2010 он
     Дамбийн Цагаач Баяжуулах фабрикийн Ерөнхий эрчим зvйч 2010 он
     Дамдинжавын Даваа Хүдрийн ил уурхайн автогрейдерчин 2013 он
     Жамсранжавын Баатархүү Үйлдвэрлэлийн хэлтсийн тэргүүлэх баяжуулалтын инженер 2017 он
 
     МОНГОЛ УЛСЫН ГАВЬЯАТ ЭДИЙН ЗАСАГЧ:
     Дашнямын Болдбаатар      Ерөнхий захирлын эдийн засаг эрхэлсэн орлогч 2007 он
     Галцогтын Галбаатар Санхvvгийн хэлтсийн дарга 2008 он
     Чимиддоржийн Ганзориг        Ерөнхий захирал 2009 он
 
     МОНГОЛ УЛСЫН СОЁЛЫН ГАВЬЯАТ ЗҮТГЭЛТЭН:
     Дамбийн Дашдондов          "Уурхайчин" соёлын ордны ахмад ажилтан 2012 он
 
     МОНГОЛ УЛСЫН ГАВЬЯАТ ДАСГАЛЖУУЛАГЧ:
     Доржийн Баясгалан          Спорт цогцолборын дарга  2006 он
     Шаравын Бат-Орших          Спорт цогцолборын дасгалжуулагч  2012 он
     Чүлтэмсүрэнгийн Раднаабазар Спорт цогцолборын ахлах дасгалжуулагч  2015 он
 
     МОНГОЛ УЛСЫН ГАВЬЯАТ ТАМИРЧИН:
     Шагжсvрэнгийн Даваахvv       Спорт цогцолборын арга зvйч 2001 он
     Уранчимэгийн Мөнх-Эрдэнэ     Спорт цогцолборын боксын тамирчин 2008 он
     Нямбаярын Төгсцогт Спорт цогцолборын боксын тамирчин 2009 он
     Сайнжаргалын Ням-Очир Спорт цогцолборын жүдо бөхийн тамирчин 2012 он
     Ганбатын Болдбаатар Спорт цогцолборын чөлөөт бөхийн тамирчин 2014 он
     Тунгалагийн Мөнхтуяа Спорт цогцолборын чөлөөт бөхийн тамирчин 2014 он
   
     МОНГОЛ УЛСЫН ГАВЪЯАТ ЖYЖИГЧИН: 
     Дамдины Цэрэннадмид    "Уурхайчин" соёлын ордны бvжигчин 2008 он
 
     МОНГОЛ УЛСЫН ГАВЬЯАТ БАГШ:
     Содовын Цэвэлмаа         "Энэрэл" төвийн захирал 2011 он
     Сандагийн Мэнджаргал Технологийн сургуулийн багш 2017 он
 
     МОНГОЛ УЛСЫН ТӨРИЙН СОЁРХОЛТУУД:
     Гүндсамбуугийн Сандуйжав    Геологич 1974 он
     Лувсангийн Мягмар    Геологич 1974 он
     Зоригтын Ганбаатар   Ерөнхий захирлын үйлдвэрлэл эрхэлсэн орлогч 2011 он
     Чимэддоржийн Ганзориг   Ерөнхий захирал 2011 он
     Цэдэнхүүгийн Туяа    Шинжилгээний төв лабораторийн дарга 2011 он
     Жамсрангийн Баатархүү Yйлдвэр техникийн хэлтсийн орлогч дарга 2011 он